Znamy wyniki plastycznych konkursów pożarniczych!

Utworzono dnia 15.05.2018

Z inicjatywy Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowie – na szczeblu powiatowym: Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Szerzynach, Wójta Gminy Szerzyny – Grzegorza Gotfryda, Komendanta Gminnego OSP dha Grzegorza Niziołka – na szczeblu gminnym, zorganizowane zostały konkursy pożarnicze: dla dzieci klas I-III szkół podstawowych o tematyce „Kiedy dzwonię po straż pożarną” i dla dzieci klas IV-VI szkół podstawowych – „Nie wypalaj suchych traw”.

Ich celem była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w momencie wystąpienia różnych zagrożeń, wyrobienie skutecznych sposobów reakcji w czasie pożarów lub innych zagrożeń, kształtowanie właściwych postaw w obliczu zagrożenia.

W kategorii klas I – III szkół podstawowych komisja konkursowa spośród 68 prac zgłoszonych na konkurs  wyróżniła prace uczniów naszej szkoły:

Uczniowie klas I SP:

II miejsce – Miłosz Rutkowski

Uczniowie klas II SP:

II miejsce – Gabriela Dąbrowska

III miejsce – Bartłomiej Piekarz

W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych komisja konkursowa spośród 18 prac zgłoszonych na konkurs  także wyróżniła prace uczniów naszej szkoły:

Uczniowie klas IV SP:

I miejsce – Bartłomiej Faliszek

Wyróżnienie – Szymon Profic

Uczniowie klas V SP:

III miejsce – Kamila Sołtys

Uczniowie klas VI SP:

I miejsce  - Zuzanna Sroka

Wyróżnienie – Natalia Pikusa

Prace Bartłomieja Faliszka i ZuzannySroki, którzy na etapie gminnym zdobyli I miejsca, brały udział w eliminacjach powiatowych tego konkursu odbywających się w Tarnowie 09. 05. 2018r. Powodem do radości dla naszej szkoły jest fakt, iż rozgrywkach powiatowych Bartłomiej Faliszek zdobył wyróżnienie.

Dnia 10 maja w sali narad UG w Szerzynach odbyło się spotkanie młodych artystów z organizatorami, którzy wręczyli zwycięzcom nagrody i pamiątkowe dyplomy.

M. Mikrut

Wyniki plastycznych konkursów pożarniczych