XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono dnia 18.06.2017

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”

Jak to czynimy od kilku lat również w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do świętowania w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Przyświecało mu hasło „Czytanie zbliża”. Uczniowie klasy IV oraz VI przygotowali na lekcjach języka polskiego transparenty propagujące czytanie. Następnie w barwnym orszaku ruszyli na ulice naszej miejscowości i zachęcali mieszkańców do czytania książek. Recytowane głośno slogany  przywoływały uwagę przechodniów, którzy często zdezorientowani, przyglądali się transparentom i wsłuchiwali się w słowa wypowiadane przez uczniów. Dzieci chciały przypomnieć naszemu lokalnemu społeczeństwu oraz swoim młodszym i starszym kolegom, o tym  jak ważne jest czytanie książek, i ile wartościowych korzyści przynosi każdemu, kto tę umiejętność polubi.

Wielkimi krokami nadchodzi lato i wakacje, które sprzyjają  spędzaniu dużej ilości wolnego czasu na świeżym powietrzu, dlatego można poczytać samemu lub dzieciom, siedząc  na trawie! Będzie to doskonała okazja, aby z nimi pobyć oraz  przypomnieć sobie, że też kiedyś byliśmy dziećmi i uwielbialiśmy, gdy ktoś nam czytał.

Zatem „Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie – CODZIENNIE!”

Barbara Wójcik

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom