X Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 10.03.2019

Po raz dziesiąty, 1 marca br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach, zorganizowany został Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego English is Fun, w którym udział wzięli uczniowie z gimnazjów w Lubczy, Ołpinach, Ryglicach i Szynwałdzie. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych i uzyskali bardzo dobre wyniki punktowe.

Naszą szkołę reprezentowali:

Krystian Bochenek, klasa VIII SP

Gabriela Niziołek, klasa IIIa G

Aleksandra Pikusa, klasa IIIb G

Anna Poręba, klasa IIIb G

Konkurs składał się z dwóch części – z testu leksykalno-gramatycznego i prezentacji ustnej popartej pracą plastyczną. Test sprawdzał znajomość słownictwa, struktur gramatycznych, umiejętność rozumienia tekstów pisanych oraz reagowania w typowych sytuacjach językowych. Uczniowie rozwiązywali zadania typu: wielokrotny wybór, dobieranie, prawda/fałsz, mini-dialog, uzupełnianie luk wyrazami w odpowiedniej formie i tłumaczenie fragmentów zdań. Temat prezentacji ustnej dotyczył przyszłości uczniów i związanych z nią planów. Wypowiedź oceniana była pod względem poprawnej wymowy i intonacji, oryginalnego ujęcia tematu, bogactwa językowego oraz poprawności gramatycznej.

Zwycięzcą konkursu została gimnazjalistka z Lubczy, II miejsce zajęły ex aequo uczennica z Ryglic i Anna Poręba z Ołpin, III miejsce zdobyła gimnazjalistka z Lubczy. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, książkami do nauki języka angielskiego, puzzlami i ramkami na zdjęcia z sentencjami w języku angielskim.

Reprezentantom naszej szkoły gratuluję udziału w konkursie i uzyskania bardzo dobrych ocen prezentacji ustnej. Uczniowie płynnie przedstawili przejrzystą i szczegółową wypowiedź w języku angielskim, a przede wszystkim zaprezentowali niełatwą umiejętność występowania przed publicznością i wyjaśniania swojego stanowiska w określonej tematem sprawie.

Dziękuję organizatorom - Panu Dyrektorowi Januszowi Szczęchowi i pani Annie Burgielskiej-Długosz za zaproszenie do udziału w konkursie i ciepłą atmosferę podczas występu. Zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

J. Stanisławczyk

X Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego