Wyjazd uczniów do Teatru Współczesnego w Krakowie

Utworzono dnia 15.04.2024

15 kwietnia uczniowie klas 4, 5 i 6 udali się z wizytą do Teatru Współczesnego w Krakowie, aby obejrzeć spektakl "Pan Twardowski".
Wedle legendy Twardowski był szlachcicem zamieszkującym w Krakowie w XVI wieku. Jego postać wzorowana jest prawdopodobnie na jednym z czarnoksiężników króla Zygmunta Augusta - tenże miał rzeczywiście istnieć i i wywołać ducha zmarłej żony króla, Barbary Radziwiłłówny, czego dokonał dzięki zastosowaniu magicznego lustra.
Spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie z dużą dozą humoru pokazuje barwne perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość i potyczki z Diabłem, Bazyliszkiem (gościnnie z innej bajki) oraz samą… Panią Twardowską!
Pouczająca, zabawna opowieść pełna magii, ale i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych, wciągnęła naszych uczniów w atmosferę tajemniczych legend osnuwających Kraków.

Wyjazd uczniów do Teatru Współczesnego w Krakowie

Utworzono dnia 15.04.2024, 23:32