Wyjazd na Dzień Promocji Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych powiatu jasielskiego

Utworzono dnia 25.03.2019

Uczniów klas III gimnazjum oraz klas VIII szkoły podstawowej czeka w tym roku szkolnym podjęcie bardzo ważnej życiowej decyzji. Jest nią wybór szkoły oraz przyszłego zawodu. Nauczyciele starają się wspierać ich, organizując szereg działań z zakresu doradztwa zawodowego.

Dlatego w dniu 20 marca został zorganizowany wyjazd do Jasła na Dzień Promocji Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych powiatu jasielskiego. Jej organizatorem była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Jaśle. Wyjazd zorganizowali wychowawcy klas trzecich: p.E.Brewczyńska, p.M.Wrzosek. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała także p.J.Stanisławczyk. Szkoły zgromadziły się w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle. Uczniowie mieli okazję spotkać się z nauczycielami, uczniami, którzy chętnie dzielili się wiedzą na temat reprezentowanej przez nich szkoły. Każda szkoła przygotowała urozmaicone stoiska, ulotki, plakaty, gadżety reklamowe, krótkie filmy promujące szkołę. Uczniowie mieli możliwość degustacji wyrobów ze szkół gastronomicznych czy obejrzenia broni i mundurów ze szkół tzw. służb mundurowych. Poza tym zostaliśmy zaproszeni do sal lekcyjnych Zespołu Szkół nr 3 (Chemik), Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych oraz Zespołu Szkół nr 4 (Ekonomik). Wrażenia są imponujące, gdyż szkoły są świetnie wyposażone, posiadają najnowocześniejsze sprzęty, co sprawia, że nauka w takich miejscach jest szansą na ogromny rozwój. W pracowni fryzjerskiej uczniowie skorzystali z możliwości komputerowego badania włosów oraz skóry głowy, natomiast w pracowni cukierniczej uczyli się profesjonalnego ozdabiania ciast. Na uczniów czekały także różnego rodzaju doświadczenia w pracowniach technicznych.
     Nasi wychowankowie mogli zobaczyć jak wygląda nauka na co dzień w szkołach, które być może za kilka miesięcy staną się ich kolejnym punktem na drodze ku zdobywaniu wykształcenia oraz kwalifikacji zawodowych. „Dni Otwarte” z pewnością pomogą uczniom w wyborze dalszej drogi kształcenia, planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej.

M. Wrzosek

Utworzono dnia 26.03.2019, 10:11