Wspomnienia o Janie Pawle II

Utworzono dnia 05.05.2019

Święty Janie Pawle II

Nie mogliśmy zatrzymać Cię na tym świecie,

ale nigdy nie wypuścimy Cię z naszych serc!!!

Takimi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia poświęcona papieżowi Janowi Pawłowi II, która odbyła się 29 kwietnia 2019r.

Tego dnia wszyscy zebrani mieli przyjemność obejrzeć przygotowany specjalnie na tą uroczystość program słowno- muzyczny, którego wykonawcami byli uczniowie klasy drugiej i trzeciej a.

Młodzi aktorzy przedstawili scenki z życia Karola Wojtyły od czasów jego narodzin, aż do śmierci;  dzieciństwo, lata szkolne, kapłaństwo, spotkania z księdzem Figlewiczem, wyprawy na kajaki,  wybór na Stolicę Piotrową, zamach na jego życie,  bogaty pontyfikat.  Przedstawienie wzbogacone zostało prezentacjami multimedialnymi i tańcami – krakowiakiem i trojakiem oraz występami chóru szkolnego, który zaprezentował pieśni:  „Wśród tylu dróg”, „Barka”, Ojciec świętych marzeń”, „Tolerancja”, „Życie jest piękne”.

Oglądana  akademia uświadomiła nam, że  Karol Wojtyła był „zwyczajnym-niezwyczajnym” człowiekiem, postacią wielkiego serca, orędownikiem pokoju na świecie, wolności słowa, wiary, prawa każdego narodu do niepodległości. To człowiek, który mimo swojego cierpienia, nie poddawał się, z ogromną siłą woli pracował. Swoją postawą nauczał jak godnie żyć i umierać.

Podczas akademii miło było nam gościć Rodziców występujących uczniów, którzy mieli okazję zobaczyć swoje dzieci w roli wspaniałych aktorów.

Również odwiedziła nas grupa starszaków z Publicznego Przedszkola w Ołpinach wraz z opiekunami za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Kordek, M. Mężyk

Wspomnienia o Janie Pawle II