WITAJ SZKOŁO!

Utworzono dnia 02.09.2021

„Wybiła już 8 ósma godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.”
Za nami uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022, który zgodnie z coroczną tradycją rozpoczęliśmy od udziału we Mszy Świętej sprawowanej o godz. 9:00 w Kościele Parafialnym w Ołpinach. Następnie w dostojnym pochodzie na czele ze sztandarem szkoły udaliśmy się do sali gimnastycznej na spotkanie z Panią Dyrektor. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor przywitała wszystkich przybyłych: uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły, a szczególnie serdecznie tych, którzy znaleźli się w murach naszej szkoły po raz pierwszy, czyli uczniów klasy I. Pamiętając o tym, że 1 września to także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, Pani Dyrektor zaapelowała o to, aby zachować w pamięci te wydarzenia historyczne, które w przeszłości uniemożliwiły dzieciom pójście do szkół i odebrały tę ważną część dzieciństwa i młodości. Ponadto Pani Dyrektor przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego oraz zaprosiła uczniów poszczególnych klas na spotkania z wychowawcami.
Przed nami kolejne wyzwania, jakie niesie ze sobą nowy, rozpoczęty rok szkolny, który ponownie wymaga od nas zachowania szczególnego bezpieczeństwa w związku
z zagrożeniem epidemiologicznym. Zatem życzymy wszystkim przede wszystkim zdrowia; uczniom tego, aby pracując  na miarę własnych możliwości, osiągali sukcesy na różnych płaszczyznach: nauki, sportu, w sferze artystycznej i społecznej poprzez udział
w konkursach, olimpiadach, akcjach i przedsięwzięciach. Zachęcamy Was, drodzy uczniowie, abyście w pełni wykorzystali to, co proponuje Wam szkoła. Wam, drodzy rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły życzymy samych dobrych dni, sukcesów, wiele wytrwałości i cierpliwości, spełnienia wszelkich zamierzeń i planów oraz dużo powodów do satysfakcji, dumy i radości.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

Jolanta Górka

WITAJ SZKOŁO!