Wigilia Szkolna - wspólne przeżywanie cudu narodzenia Jezusa Zbawiciela Świata

Utworzono dnia 22.12.2018

W blasku choinkowych świateł , przy melodii pięknych  kolęd przeżywaliśmy Wigilię Szkolną. Uroczystość miała miejsce 20 grudnia. Rozpoczął ją taniec do muzyki Vivaldiego oraz słowa Matki Teresy z Kalkuty o istocie Świąt Bożego Narodzenia:

„Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę - jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom” i tym,  którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są Twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie- zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

Zgromadzeni na sali gimnastycznej goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie mogli przeżywać sceny kuszenia i wygnania z raju, zwiastowania Maryi. Towarzyszyli Bożej Rodzinie w  wędrówce po Betlejem. Wspólnie z pasterzami, Trzema Królami radowali się z narodzenia Jezusa. Zapowiedzią tych niecodziennych wydarzeń były fragmenty Pisma Świętego. Całość  wzbogacała piękna muzyka i utwory śpiewane przez chór szkolny.

Wigilijne spotkanie zakończyły świąteczne życzenia i upominki przygotowane przez Rodziców klasy IIIa.

Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w przygotowaniu tej  pięknej i wzniosłej uroczystości Paniom: Katarzynie Faliszek, Weronice Piekarz,  Annie Pyzik, Agnieszce Rybie, Jolancie Stężowskiej oraz Krystynie Stężowskiej.

Wigilia Szkolna 2018

Utworzono dnia 22.12.2018, 23:32