Wielkanoc z tradycją

Utworzono dnia 11.05.2019

Co prawda Wielkanoc już za nami, ale warto do tego czasu powrócić, by wyróżnić uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Wielkanocnego na pisankę tradycyjną i plastykę obrzędową. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest podtrzymanie tradycji malowania i zdobienia pisanek oraz wykonywania ozdób wielkanocnych.

Ta niełatwa forma twórczości artystycznej cieszyła się wśród dzieci sporym zainteresowaniem.  Ośmioro uczniów z klas IV – VI przygotowało prace konkursowe. Wśród nagrodzonych lub wyróżnionych znaleźli się:

- w kategorii pisanka tradycyjna Arkadiusz Wójcik kl. VI -  I miejsce,

Jakub Niziołek kl. V –III miejsce (młodzież 12 – 17 lat),

Julia Kołek  kl. IV – III miejsce (dzieci 6 – 11 lat),

Agnieszka Piekarz kl. IV – wyróżnienie,

- w kategorii plastyka obrzędowa  Wojciech Gogola kl. VI – II miejsce.

Najlepsze prace reprezentowały  Gminę Szerzyny na 30. Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną  z okresem  Wielkanocy odbywającym się w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. Konkurs rozstrzygnięto 13 kwietnia br. Spośród 386 twórców z regionu tarnowskiego powołana komisja wyłoniła zwycięzców, wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

- w kategorii pisanka tradycyjna Arkadiusz Wójcik kl. VI -  I miejsce,

Jakub Niziołek kl. V – wyróżnienie,

Julia Kołek  kl. IV – wyróżnienie,

Agnieszka Piekarz kl. IV – wyróżnienie,

- w kategorii plastyka obrzędowa  Wojciech Gogola kl. VI – II miejsce.

W tym miejscu wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie pracy i udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

M. Mikrut

Wielkanoc z tradycją