W kręgielni i w teatrze

Utworzono dnia 17.12.2017

Uczniowie klasy siódmej pod opieką wychowawczyni pani Barbary Wójcik oraz ks. Mirosława Rabijasza wybrali się 13 grudnia na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Opowieść wigilijna” w Teatrze Współczesnym. Zanim młodzież poznała sceniczną adaptację dzieła Karola Dickensa, spędziła aktywnie czas w kręgielni w Galerii Plaza. Niektórzy po raz pierwszy grali w kręgle. Zabawie towarzyszyły duże emocje, a rywalizacja punktowa motywowała do zaciętej walki o zwycięstwo. Wszystkim udzielił się doskonały humor, uśmiech, a duch współzawodnictwa zaraził także opiekunów, którzy razem z uczniami bawili się jak dzieci. Po doznaniach rekreacyjnych nadszedł czas na spotkanie z magią teatru. Siódmoklasiści zaproszeni zostali na wspólną świąteczną przygodę w spowitych mgłami uliczkach XIX-wiecznego Londynu . Obejrzeli oni 70-minutową sztukę teatralną, której fabuła była im dobrze znana, gdyż wcześniej przeczytali lekturę Dickensa.

Opowieść wigilijna” w adaptacji i wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie jest pełna subtelnego humoru, refleksji oraz wzruszeń. Wyraziste postacie i fantastyczność towarzyszą perypetiom Scrooge'a, który musi rozliczyć się ze swoimi lękami oraz przeszłością, by pojąć te prawdy życiowe, które uważane są przecież za najprostsze. Bohater po wizycie trzech duchów przechodzi wewnętrzną metamorfozę, zmienia się z gnuśnego, wiecznie niezadowolonego i skąpego starca w radosnego i szczęśliwego człowieka, który celebruje święta Bożego Narodzenia, pomaga potrzebującym pomocy, a przede wszystkim choremu, małemu Timowi oraz obdarowuje ludzi uśmiechem i życzliwością.

Wizyta w teatrze zakończona została warsztatami teatralnymi, które poprowadziła jedna z aktorek. Widzowie mogli aktywnie w nich uczestniczyć. Wiktor Niziołek był tym szczęśliwcem, który w takt muzyki odsunął kurtynę, natomiast Jan Malina i Kacper Pyzik wystąpili na scenie. Wrażeń i emocji nie było jeszcze końca, gdyż w autobusie przez prawie całą drogę powrotną trwał koncert znanych i lubianych piosenek, a do śpiewu przygrywał na swojej gitarze ks. Mirosław Rabijasz. Młodzi uznali wycieczkę klasową za bardzo udaną i już zadeklarowali chęć kolejnego wyjazdu...

Barbara Wójcik

W kręgielni i w teatrze