Uczymy się fizyki i chemii poprzez zabawę

Utworzono dnia 03.06.2019

Niecodzienne oraz nietypowe zajęcia z fizyki i chemii odbyły się w naszej szkole, a przeprowadziła je grupa „Zaelektryzowani”. Jej animator zademonstrował ciekawe doświadczenia, a także eksperymenty z zakresu fizyki i chemii: pokaz z lewitującą piłką, nadmuchiwanie tunelu foliowego, występ z ogniem – płonąca ławka i ręka, zabawy z gazami szlachetnymi: helem i butanem. W prezentacjach udział wzięli uczniowie, niektórzy pozwolili podpalić swoją dłoń. Ponadto uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących tych dwóch przedmiotów, pogłębić swoją wiedzę, zwłaszcza tę, którą często wykorzystujemy na co dzień i zaobserwować zjawiska, których jesteśmy świadkami. Grupa „Zaelektryzowani” przypomniała dzieciom, że uczymy się również poprzez zabawę, oraz że chemia i fizyka mogą być ciekawe i pasjonujące.

Barbara Wójcik

Uczymy się fizyki i chemii poprzez zabawę