Tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyty!

Utworzono dnia 18.06.2017

Czytanie - niby taka prosta umiejętność, ale niewielu potrafi pięknie i ze zrozumieniem czytać, a zwłaszcza głośno. Dnia 14 czerwca 2017 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas IV-VI. Swoje talenty przed Komisją Konkursową oraz publicznością zaprezentowało dwanaścioro Klasowych Mistrzów Pięknego Czytania. Pretendenci do szkolnego tytułu czytali wybrane przez organizatora bajki filozoficzne z książki „Bajki filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa”  autorstwa Michela Piquemala. To już kolejny zbiór krótkich, ale jakże cennych opowieści, które zawsze czegoś nas uczą. Tym razem te bajkowe wykłady sięgają do korzeni filozofii. Sofios w prosty sposób opowiada o wielkich pytaniach i dylematach moralnych nurtujących ludzkość od zawsze, czyli także tu i teraz. Jakie są granice możliwości ludzkiego umysłu? Czy można pokonać naturę albo przeznaczenie? Jak postępować, by być szczęśliwym i zadowolonym z siebie? Kim jest „swój”, a kim „obcy”? Czy dobre uczynki nie mają znaczenia? Po co martwić się o innych? Jakie dobro na tym świecie jest najcenniejsze?

O prawdziwych wartościach rozprawiają tu nie tylko ludzie, ale też zwierzęta i rośliny.

Po części I – konkursowej, kiedy oczekiwano na decyzję Komisji Konkursowej, czytanie kontynuowano. Zaproszenie do czytania uczniom przyjął ks. Mirosław Rabijasz, który we wstępnej pogadance zwrócił uwagę na to, że głośne czytanie w czasie takich konkursów może być doskonałym treningiem przed byciem lektorem. Ksiądz Katecheta zaprezentował wzorcową interpretację słowną wybranych bajek, a potem zweryfikował, czy wszyscy uważnie słuchali. Tradycyjnie w trakcie spotkania zebrani w sali gimnastycznej wspólnie recytowali „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

W końcu nadszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, książkami albo kubkami promującymi czytanie, a zwycięzcy dodatkowo medalami. Nowym Szkolnym Mistrzem Pięknego Czytania została Julita Gogola z klasy IV. Miejsce drugie zdobyła Kamila Sołtys z klasy IV, a trzecie Karolina Słomska z klasy V. Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Figura z klasy VI, Zuzanna Sroka z klasy V oraz Marek Łącki z klasy IV.  Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów czytelniczych.

Barbara Wójcik

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyty!

Utworzono dnia 20.06.2017, 23:03

Wszystkich: 191062