Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Utworzono dnia 27.10.2017

W celu pogłębienia wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości polskiej poezji patriotycznej oraz rozwijania wartości artystycznych i wzmocnienia poczucia tożsamości narodowej
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bł. Karoliny Kózki w Czermnej zaprosiła uczniów szkół z terenu gminy Szerzyny do udziału w  I GMINNYM  KONKURSIE  RECYTATORSKIM  POEZJI  PATRIOTYCZNEJ, który odbędzie się 16 listopada 2017r.
                Aby wyłonić sześciu reprezentantów naszej szkoły ( po dwóch z każdej kategorii wiekowej), dnia 24 października odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje. W szkolnym etapie tego konkursu wzięło udział 18 uczniów z klas II-VII Szkoły Podstawowej oraz 10 uczniów Gimnazjum.
                Konkurs zorganizowały panie z edukacji wczesnoszkolnej: Stanisława Ryba i Małgorzata Mężyk, a występy uczniów oceniało Jury w składzie: Małgorzata Mikrut, Edyta Brewczyńska, Barbara Wójcik ( nauczycielki języka polskiego).
W śród uczestników każdej kategorii wiekowej Jury wyłoniło Laureatów i przyznało wyróżniania.

Laureatami  I MIEJSCA zostali:

Natalia Słota z klasy III SP
Julita Gogola z klasy V SP
Brygida Słomska z klasy III b Gimnazjum

II MIEJSCE zdobyli:

Radosław Bąk z klasy III SP
Jan Niziołek z klasy VII SP
Aleksandra Ziomek z klasy III b Gimnazjum

III MIEJSCE otrzymali:

Paulina Bochenek z klasy III SP
Jakub Niziołek z klasy IV SP
Natalia Stanula z klasy II b Gimnazjum

Na WYRÓŻNIENIA zasłużyli:

Pyzik Martyna z klasy II SP
Maciej Ryba z klasy II SP
Julia Kołek z klasy III SP
Jakub Dudek z klasy IV SP
Julita Bęben z klasy II a Gimnazjum
Szymon Janik z klasy II b Gimnazjum

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a osoby, które zdobyły punktowane miejsca dodatkowo nagrody książkowe. Nagrodą pocieszenia był słodki czekoladowy upominek.
                Dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów, a LAUREATOM  pierwszego i drugiego miejsca, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym życzymy dalszych sukcesów i wysokich osiągnięć.

Stanisława Ryba

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej