Szkolny konkurs literacki dla klas 4 – 8

Utworzono dnia 21.09.2019

Pan Tomasz uśmiechnął się (…). Następnie wziął kalendarz, wyszukał w nim listę lekarzy i zapisał na kartce adresy kilku okulistów. (…)

• Biedne dziecko!... Powinienem był zająć się nim od dawna...”

Tak kończy się nowela Bolesława Prusa. Ale historia może toczyć się dalej. Jak? Każdy z Was może wymyślić swoją wersję zdarzeń. Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie literackim na opowiadanie o dalszych losach bohaterów „Katarynki” (w kategorii: klasy 4-6 i kategorii klasy 7-8).

Wymogi konkursowe:

Pracę zredagowaną samodzielnie należy napisać odręcznie na papierze formatu A-4, objętość nie może przekroczyć 2 stron. Należy pamiętać o poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej oraz urozmaiceniu narracji.

Termin składania prac: do końca października 2019 r.

Prace prosimy składać u Organizatorów. Do tekstu należy dołączyć metryczkę zawierającą następujące dane: imię i nazwisko, klasę oraz zgodę na udostępnienie opowiadania lub jego publikację, a także oświadczenie, że praca konkursowa została zredagowana samodzielnie.

Kryteria oceny prac:

• zgodność z tematem

• oryginalność, pomysłowość, urozmaicona narracja

• bezbłędność

• estetyka pisma

• samodzielność

Rozstrzygnięcie konkursu: pierwszy tydzień grudnia 2019 r.

Nagrody: każdy uczestnik konkursu otrzyma ocenę bardzo dobrą lub celującą z języka polskiego oraz uwagę pozytywną do e-dziennika. Zwycięzcy uhonorowani zostaną dyplomami oraz nagrodami książkowymi. Ponadto najlepsze prace zostaną odczytane w obecności społeczności szkolnej na specjalnym spotkaniu pokonkursowym.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy: p. Jolanta Górka, p. Małgorzata Mikrut, p. Barbara Wójcik

ZAŁĄCZNIKI: