Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych

Utworzono dnia 24.06.2018

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018

"Głównym celem edukacji nie jest nauka, lecz rozbudzenie ducha."

(Ernest Renan)

Każdego roku szkolnego Małopolski Kurator Oświaty ogłasza listę konkursów przedmiotowych i tematycznych, które umożliwiają uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności, jak również przynoszą wymierne korzyści – dla finalistów dodatkowe punkty do rekrutacji, dla laureatów zwolnienie z danej części egzaminu oraz maksymalną liczbę punktów, pierwszeństwo na liście przyjęć do szkoły ponadgimnazjalnej oraz nagrody rzeczowe.

Olimpiady i konkursy są jedną z najskuteczniejszych form pracy z uczniem uzdolnionym, wspierają  inicjatywy środowisk naukowych i lokalnych, a także inicjują nowe formy współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Wielu uczniów naszej szkoły, oprócz nauki, znalazło czas, aby rozwijać swoje możliwości i umiejętności w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Konkursy te organizowane są z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

W bieżącym roku szkolnym wśród tych uczniów znaleźli się Maria Malina i Mateusz Stężowski, którzy przebrnęli przez trzy etapy eliminacji szkolnych, rejonowych i wojewódzkich. W  finale wojewódzkim musieli wykazać się znajomością treści znacznie wykraczających poza program nauczania danego przedmiotu w gimnazjum.

Ciężka,  wytrwała, całoroczna  praca doprowadziły Marię Malinę uczennicę  klasy IIIa gimnazjum,  do uzyskania tytułu Finalisty Małopolskiego Konkursu z Biologii, a Mateusza Stężowskiego, ucznia klasy IIIb gimnazjum do uzyskania tytułu Finalisty Małopolskiego Konkursu z Chemii. Warto nadmienić, że zarówno Marysia jak i Mateusz tytuł ten uzyskali po raz drugi.

Miło mi więc pogratulować Marysi i Mateuszowi zdobycia tytułu Finalisty Małopolskiego Konkursu z Biologii i Chemii w roku szkolnym 2017/2018. Myślę, że doświadczenia zdobyte w tym roku pozwolą im na osiąganie w przyszłości dalszych sukcesów.

M. Pilch

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych