Sprzątanie świata – Polska 2017

Utworzono dnia 22.09.2017

„Nie ma śmieci - są surowce” to przesłanie  tegorocznej edycji Akcji Sprzątanie świata - Polska, a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.

Fundacja Nasza Ziemia - organizator i partnerzy Akcji zwracają uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ).

Fundacja Nasza Ziemia jest organizatorem konkursu plastycznego na interpretację hasła tegorocznej Kampanii Sprzątanie świata – Polska 2017 „Nie ma śmieci - są surowce”.

Zachęcamy uczniów klas 1-7 szkoły podstawowej do udziału w tym konkursie.

Maria Gotfryd

Bernadetta Pikusa