Sportowe podsumowanie semestru

Utworzono dnia 31.12.2018

Dobiega końca pierwsze półrocze roku szkolnego. Oto krótkie podsumowanie występów uczniów naszej szkoły w imprezach sportowych.

Zmagania zaczęły się od gminnych turniejów w halowej piłce nożnej. W kategorii młodszej naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy piątej i szóstej wzmocnieni  Darią Mikrut z klasy siódmej. W igrzyskach młodzieży wystąpiły drużyny dziewcząt i  chłopców zajmując drugie miejsca.

Następnie rozegrany był turniej piłki nożnej „Puchar Tymbarku”,  w którym zagrali chłopcy z piątej klasy. Kolejną imprezą z naszym udziałem był turniej piłki nożnej „Niepodległa” O Puchar Wójta Gminy Szerzyny pana Grzegorza Gotfryda, który został rozegrany 10 listopada na boisku „Orlik” w celu upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W listopadzie odbył się także cykl zawodów w tenisie stołowym. Indywidualnie najlepiej spisali się: Adrian Bęben – I miejsce, Barbara Pikusa – II miejsce i Krystian Bochenek - IV miejsce. Wymieniona trójka awansowała do półfinału powiatowego. W zmaganiach drużynowych w ramach igrzysk młodzieży zespoły dziewcząt i chłopców zwyciężyły i również awansowały do półfinału powiatowego. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Paulina Wójcik, Barbara Pikusa, Ewa Wrzosek,  natomiast chłopcy: Adrian Bęben, Krystian Bochenek, Patryk Gogola.

W grudniu odbyły się zawody w piłce koszykowej. W starszej kategorii zespół chłopców wygrał rywalizację w gminie i awansował do półfinału powiatowego.

Wszystkim uczniom, nie tylko tym wymienionym powyżej, którzy reprezentowali szkołę w wymienionych zmaganiach serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Łukasz Bara

Sportowe podsumowanie semestru