Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!

Utworzono dnia 23.10.2016

Po dwumiesięcznej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły i przejścia wakacji do historii.

Tradycyjnie kolejny rok szkolny 2016/2017 zainaugurowaliśmy uroczystą Mszą Święta, którą celebrował nowy wikariusz - ksiądz Mirosław Rabijasz. Dalsza część uroczystości kontynuowana była w sali gimnastycznej, gdzie zebrali się Uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz Rodzice. Wszystkich obecnych, a szczególnie nowego ks. Katechetę oraz nowych Pedagogów, powitała pani Dyrektor Anna Niemiec. Najpierw swoje słowa skierowała do Nauczycieli. Wyraziła radość z powodu współpracy z osobami, które traktują swoje zajęcia niezwykle profesjonalnie, potwierdzając w ten sposób wysokie kwalifikacje i wykazując się dużą kreatywnością w realizacji założeń programowych. Życzyła im, by rozpoczynający się rok szkolny przyniósł nowe możliwości dalszego rozwoju zawodowego w obliczu zapowiedzi tak licznych zmian. Podziękowała także Wychowawcom za ich zaangażowanie, które pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszej szkoły i uczącej się w niej młodzieży.

Następnie pani Dyrektor zwróciła się do Uczniów. Uświadomiła im, że jaki będzie ten rok, zależy tylko od nich, od ich postaw i motywacji: To przecież my stwarzamy rzeczywistość, a nie rzeczywistość nas. Pamiętajmy, że wszystko, co doskonałe i piękne dojrzewa powoli i wymaga dużo wysiłku, a tylko systematyczna i odpowiedzialna praca przynosi sukcesy, efekty i zadowolenie. Korzenie nauki są gorzkie, a owoce słodkie. Im bardziej zagłębia się człowiek w naukę, tym lepiej poznaje jak mało umie – musicie więc odczuć w sobie ten głód i brak wiedzy, by dążyć do jego zaspokojenia.

Pani Dyrektor podkreśliła, że dzień 1 września to data ważna przede wszystkim dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą, oraz młodzieży gimnazjalnej, która zaczyna kolejny etap edukacji.

Następnie adresatem wypowiedzi pani Dyrektor byli Rodzice, których udział w życiu szkoły jest niezmiernie ważny. Pani Dyrektor zapewniła, że Nauczyciele będą razem z nimi starać się, by szkoła stawała się jeszcze bardziej przyjazna, twórcza, poszerzająca horyzonty i wspomagająca rozwój dzieci.

Pani Anna Niemiec podziękowała tym, którzy wykonali szereg prac związanych z przygotowaniem nowego roku szkolnego, zarówno od strony dydaktyczno-organizacyjnej jak i porządkowej, konserwatorskiej, informatycznej. Kończąc swoje wystąpienie, życzyła wszystkim osiągnięcia sukcesów, z których jest się dumnym oraz aby każdy przed kolejnymi wakacjami mógł powiedzieć: To był dla mnie bardzo dobry rok szkolny.

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców – pani Lidia Mastyj, która w imieniu wszystkich Rodziców, powitała bardzo serdecznie całą Społeczność Szkolną oraz nowego księdza Katechetę. Życzyła Uczniom bardzo dobrych wyników w nauce oraz wysokich miejsc zdobytych w różnego rodzaju konkursach. Zachęciła ich do solidnej pracy na miarę swoich predyspozycji i możliwości. Zaprosiła wszystkich chętnych do współpracy ze Szkolną Radą Rodziców.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości pani Dyrektor przedstawiła Wychowawców poszczególnych klas oraz przydział sal lekcyjnych, a następnie ogłosiła, że rok szkolny 2016/2017 został rozpoczęty. Po inauguracji Uczniowie udali się na pierwsze po wakacjach spotkania ze swoimi Opiekunami.

Przed nami dziesięć miesięcy szkolnych zmagań, dlatego niech każdy wykorzysta w pełni ten czas. Niech płomień zapału do nauki nie zgaśnie, ale pali się intensywnie do końca roku szkolnego. Powodzenia!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Utworzono dnia 16.10.2016, 18:27