Rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii

Utworzono dnia 24.06.2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy tradycyjnie uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna na czele z panią Dyrektor Anną Niemiec, nauczycielami, pracownikami obsługi oraz rodzicami. W tym roku impreza ta przypadła w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego też Eucharystię rozpoczęto od pieśni „Tłumy serc” wykonanej przez grupę młodzieży młodszej oraz gimnazjalnej, która swoim śpiewem uświetniła też dalszą część Liturgii. Ksiądz Mirosław Rabijasz w swojej homilii porównał cały rok szkolny do wędrówki, która rozpoczęła się we wrześniu, a zakończyła w czerwcu. Najlepiej ilustrują ją słowa piosenki Starego Dobrego Małżeństwa pt. „Imperatyw”, której fragment zacytował:

Będziemy szli nieprzerwanie

w ulewie, skwarze, huraganie

przez chwiejne mosty, grząskie bagna

chaszcze, pustynie i mokradła. (…)

Z wiarą w następny zakręt drogi

co znów okaże się nie ten

w  tajne przymierze z Panem Bogiem

w  naszego trudu jakiś sens.

Zwracając się przede wszystkim do uczniów, powiedział: Szliście przez trud pracy, nauki, wyrzeczeń, aby w końcu otrzymać nagrodę – świadectwo wymierne do włożonego wysiłku. Wakacje są tylko zakrętem, który na służyć na odpoczynek. Nie  wolno Wam zapomnieć, że jesteście chrześcijanami, że nie ma wakacji od Pana Boga i wiary. Chrześcijaninem jest się cały rok. To, czego nauczyliście się przez te dziesięć miesięcy,  macie umieć wykorzystać. Musicie na miarę swoich możliwości odkryć sens tego, co robicie. Wykorzystać zdobytą wiedzę oraz to, co Wam Pan Bóg dał.

Następnie w orszaku prowadzonym przez Poczet Sztandarowy wszyscy zgromadzeni w kościele udali się do szkoły na oficjalne zakończenie roku. Pani Dyrektor oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Lidia Mastyj wręczyły uczniom poszczególnych klas nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe albo bardzo dobre zachowanie.  Dodatkowo uhonorowano wychowanków, którzy wyróżnili się w konkursach kuratoryjnych, ogólnopolskich i szkolnych oraz tych, którzy pracowali na rzecz społeczności szkolnej. Pani Dyrektor podziękowała uczniom za to, że godnie reprezentowali szkołę na konkursach, wyjazdach, zawodach sportowych, akademiach, imprezach lokalnych, gminnych, wojewódzkich oraz za wyniki klasyfikacji rocznej, które są zadowalające, o czym świadczą tak liczne nagrody oraz świadectwa z wyróżnieniem. Poprosiła ich, aby nie zakopywali swoich talentów, które otrzymali, ale je rozwijali i pomnażali. Z podziękowaniami zwróciła się również do nauczycieli.  To zaszczyt i wyróżnienie pracować w tak wspaniałym gronie – podkreśliła. Słowa pełne wdzięczności skierowała też w stronę rodziców, którzy aktywnie angażowali się w życie szkoły, dzielili się cennymi radami oraz niejednokrotnie udzielali pomocy materialnej. Pani Anna Niemiec podkreśliła, że ojcami sukcesu szkolnego są uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Podziękowała także pracownikom administracji oraz obsługi szkoły za całoroczną wytężoną pracę.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcą, koleżankami i kolegami oraz odbiór świadectw.

Barbara Wójcik

Zakończenie roku szkolnego 2016/17