Rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza

Utworzono dnia 03.01.2017

W  roku 2016 była 170. rocznica urodzin, 100 rocznica śmierci oraz 50 rocznica utworzenia muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, miejscu urodzenia pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. W związku z tymi wydarzeniami chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły postać tego pisarza  w bibliotece szkolnej zorganizowana została gazetka poświęcona pisarzowi oraz wystawka jego książek. Ponadto 20 grudnia 2016 roku dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe oglądały przygotowaną przez uczennice klasy piątej inscenizację „Bajki” Henryka Sienkiewicza. Chcąc  zachęcić uczniów naszej Szkoły do sięgnięcia po książki tego pisarza, bo, jak mawiał Sienkiewicz:

„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”

uczniowie z klasy szóstej czytali głośno swoim kolegom i koleżankom nowelkę pt: ”Janko Muzykant”. Po wysłuchaniu Pani Aneta Furman zaprosiła dzieci do konkursu z wysłuchanych utworów Henryka Sienkiewicza.

Marta Kordek

Henryka Sienkiewicz