Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży

Utworzono dnia 20.03.2019

Środa Popielcowa rozpoczyna czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu, który jest duchowym przygotowaniem się do godnego przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejszych świąt chrześcijaństwa związanych z wydarzeniami męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Aby móc je należycie przeżyć, trzeba się do nich odpowiednio przygotować. W związku z tym w naszej parafii odbyły się w dniach 11-13 marca br. rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Poprowadził je duszpasterz akademicki „Tratwa” w Tarnowie ks. Andrzej Augustyn. Uczniowie uczestniczyli w dwóch naukach, oddzielnie dla dzieci z klas I-VI oraz VII-VIII i III klas gimnazjum, a także w uroczystej Mszy Świętej podsumowującej trzy dni rekolekcji. Nabożeństwa uświetnione zostały śpiewem prowadzonym przez Scholę, w której skład weszły dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz młodzież klas starszych. Każdy mógł też skorzystać z sakramentu pojednania, aby już na początku dobrze przygotować się do przeżycia całego Wielkiego Postu.

Piosenki w wykonaniu Scholi

Barbara Wójcik