Razem z przedszkolakami adorujemy Jezusa w żłóbku

Utworzono dnia 20.01.2020

„Przez to małe Dziecko Bóg mówi do Was,

uśmiecha się do Was

i ogłasza w Waszych sercach Dobrą Nowinę.

Jesteście moimi dziećmi.

Jesteście błogosławieni.

Wszyscy weźcie udział w mojej radości”.

W ramach współpracy z innymi instytucjami oświatowymi oraz parafią szkolni wolontariusze udali się 15 stycznia 2020 r. razem z dziećmi, Wychowawczyniami i Panią Dyrektor z Publicznego Przedszkola w Ołpinach do naszego kościoła parafialnego na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus. Adorację Pana Jezusa w Szopce prowadziła pani Renata Jasiak, katechetka ucząca najmłodszych religii. Modlitwa przeplatana była śpiewem kolęd. Przedszkolaki przygotowały dla Dzieciątka serduszka i ofiarowały je małemu Jezuskowi jako wyraz ich miłości. Ze szczerego dziecięcego serca popłynęły słowa: „Bardzo Cię kochamy, Jezu!” Zgromadzeni przy żłóbku modlili się o błogosławieństwo dla nauczycieli, wychowawców, kapłanów pracujących w naszej parafii oraz dzieci i ich rodziców, a także za naszą młodzież, która często gości u przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy całej Społeczności Przdszkola za zaproszenie i wspólną modlitwę.

„Panie Jezu nasz, Ty jesteś pełen miłości, pomóż nam być dobrymi dla wszystkich.

Panie Jezu, Boże nasz, Ty jesteś naszym światłem – spraw, niech Twoje światło niesie radość wszystkim ludziom”.

Barbara Wójcik

Razem z przedszkolakami adorujemy Jezusa w żłóbku