Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Ołpinach w bibliotece szkolnej

Utworzono dnia 31.05.2023

W ubiegły piątek naszą bibliotekę szkolną odwiedziła wesoła gromada wspaniałych dzieci z Publicznego Przedszkola w Ołpinach. W trakcie zajęć bibliotecznych przedszkolaki wysłuchały i obejrzały bajkę ,,Smok Wawelski" w Teatrzyku Kamishibai, którą zaprezentowały im postacie z bajek.

Dzieci dowiedziały się także kilku ważnych informacji o funkcjonowaniu biblioteki, m.in. co to jest karta książki i czytelnika oraz przede wszystkim uczyły się szacunku do książek wypożyczanych, które są własnością wspólną i mają posłużyć czytelnikom przez długi czas.

Przedszkolaki przystąpiły również same do działania. Oglądały kolorowe książeczki i samodzielnie wyszukiwały ich na regałach, co sprawiło im wiele radości.

Na pamiątkę wizyty w bibliotece otrzymały słodycze oraz małą niespodziankę.

Marta Kordek

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Ołpinach w bibliotece szkolnej