Próbna ewakuacja szkoły

Utworzono dnia 06.11.2017

W dniu 23 października została w naszej szkole przeprowadzona próbna ewakuacja szkoły. Jej celem było przypomnienie procedur postępowania na wypadek różnego rodzaju zagrożeń.
Ćwiczenia zostały zaplanowane wspólnie z miejscową jednostka OSP Ołpiny, która bardzo sprawnie przeprowadziła cały proces ewakuacji.
W tym roku scenariusz działań zakładał ogłoszenie ewakuacji szkoły przez panią dyrektor, wezwanie służb ratunkowych, ewakuację uczniów i pracowników szkoły oraz ewakuację 4 osób, które doznały urazów. Strażacy bardzo sprawnie podjęli działania ratownicze, a wszystkich poszkodowanych przetransportowali na salę gimnastyczną, gdzie zademonstrowali swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie naszej szkoły mogli przyglądać się całej akcji ratowniczej, która ubogacona była przez zadymienie oraz imitacje ran.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich druhów z OSP Ołpiny za sprawną ewakuację.

MM

Próbna ewakuacja szkoły