Poznajemy swoją małą Ojczyznę

Utworzono dnia 03.11.2016

Chcemy, żeby młodzi ludzie poznali historię swojej małej Ojczyzny oraz poszerzyli wiedzę na temat lokalnych bohaterów, dlatego uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w projekcie pt. ,,Lokalni bohaterowie - przywracanie pamięci’’. Celem tego przedsięwzięcia jest przekazanie wiedzy o bohaterach gminy Szerzyny, którzy wnieśli wkład w kulturę oraz propagowanie pamięci na ich temat wśród młodzieży gimnazjalnej. W ramach tego działania dnia 24 października  odbyły się warsztaty w klasach drugich i trzecich gimnazjum, które przeprowadziły doktorantki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – pani Katarzyna du Vall i pani Agnieszka Zajączkowska-Drożdż.  Dodatkowo gimnazjaliści uczestniczyli w żywej lekcji historii, która miała miejsce w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie dnia 28 października 2016r. Uczniowie zwiedzili ekspozycje muzealne oraz strzelnicę, na której mogli się poczuć jak na froncie. Wzięli również udział w warsztatach ,,Nie tylko bronią walczono”, podczas których realizowali powierzone im zadania.

Maria Wrzosek

Poznajemy swoją małą Ojczyznę