„Patron szkoły moim przewodnikiem w codziennym życiu”

Utworzono dnia 18.09.2021

Regulamin szkolnego konkursu „Patron szkoły moim przewodnikiem w codziennym życiu”

Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

W związku ze zbliżającym się Świętem Patrona w naszej szkole zapraszamy do udziału
w konkursie, który przypomni Wam wartości i nauki, którymi w swoim życiu kierował się ks. prał. Jan Ślęzak, i które zostawił nam, abyśmy realizowali je w codziennym życiu (załącznik nr 1).

Cele:

• Szerzenie idei wychowania do wartości w oparciu o sylwetkę ks. prał. Jana Ślęzaka – patrona szkoły.
  • Ukazanie patrona jako autorytetu moralnego dla młodego pokolenia.
  • Zachęcenie do fotograficznej „interpretacji” codziennych postaw ks. prał. Jana Ślęzaka
    w odniesieniu do własnych zachowań.
  • Popularyzowanie twórczości fotograficznej.
  • Zacieśnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne działania.

Warunki uczestnictwa:

Uczestnikami konkursu są uczniowie klas 1-8, wraz z rodzinami, uczęszczający do Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach.

Technika pracy:

Klasy 1-4 – zdjęcie ucznia/członków rodziny ukazujące, jak w codziennym życiu naśladujemy
ks. prał. Jana Ślęzaka. Zdjęcie czarno-białe lub w kolorze, w formacie A4. Prace są wynikiem własnej twórczości. Każdy uczestnik może złożyć jedno zdjęcie. Praca powinna posiadać
na odwrocie metryczkę zawierającą dane: imię i nazwisko, klasa (załącznik nr 2) oraz zgodę
na umieszczenie wizerunku osób będących na fotografii (załącznik nr 3).

Klasy 5-8 – kolaż fotograficzny przedstawiający ucznia:

• ucharakteryzowanego na postać patrona szkoły (uczniowie)
  • ucharakteryzowanego na postać z czasów, w których żył ks. prał. Jan Ślęzak (uczennice)

Zdjęcia mają przedstawiać wartości, jakimi kierował się w swoim życiu ks. prał. Jan Ślęzak. Kolaż  w formacie A3 zawierający 2, 3, 4 zdjęcia w formacie 9/13, 10/15, 13/18. Prace są wynikiem własnej twórczości. Praca powinna posiadać na odwrocie metryczkę zawierającą dane: imię
i nazwisko, klasa (załącznik nr 2) oraz zgodę na umieszczenie wizerunku osób będących
na fotografii (załącznik nr 3).

Terminarz:

• termin składania prac –  6 października 2021 r. (środa)
  • podsumowanie konkursu: ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – 14 października 2021 r. w czasie uroczystej akademii

Nagrody:

Prace będą oceniane przez niezależne jury konkursowe. Decyzja ta jest ostateczna. Zostaną przyznane 3 miejsca w każdej kategorii wiekowej. Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy otrzymają zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu.

Kryteria oceny pracy:

• zgodność z tematem
  • walory estetyczne
  • jakość wykonanych zdjęć
  • pomysłowe podejście do tematu
  • charakteryzacja
  • zaangażowanie rodziny

Prace niespełniające powyższych kryteriów nie będą oceniane.

Wszystkie sprawy nieobjęte regulaminem rozstrzygnie komisja konkursowa.

Prace konkursowe stają się własnością szkoły i będą stanowiły element promocyjny - zostaną zaprezentowane na wystawie oraz na stronie internetowej szkoły i Facebooku. Autor pracy nie będzie z tego powodu dochodził żadnych roszczeń.

Prace konkursowe należy składać do pani Małgorzaty Pilch (klasy 5-8)  i pani Barbary Wójcik (klasy 1-4).

Organizatorzy Święta Patrona Szkoły

ZAŁĄCZNIKI: