Pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Utworzono dnia 29.10.2018

W dniu 26 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. prał. Jana Ślęzaka w Ołpinach odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Lidia Mastyj Przewodnicząca Rady Rodziców, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie klas II i III oraz rodzice uczniów klasy pierwszej.

Dyrektor szkoły pani Anna Niemiec powitała zgromadzonych gości, a przede wszystkim pierwszoklasistów, bohaterów tej niecodziennej uroczystości.

Następnie pierwszoklasiści przedstawili przygotowaną specjalnie na tę okazję część artystyczną. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Z ich ust padły obietnice dotyczące obowiązkowości, punktualności, poszanowania przyborów szkolnych oraz zasad zgodnego współżycia w zespole. Dzieci zaprezentowały też wiedzą na temat ojczyzny i bezpiecznego poruszania się po drodze.  Zdały egzamin w stu procentach.

Uroczystą i bardzo oczekiwaną chwilą było ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszaki ślubowały uroczyście, że będą: pilnymi i obowiązkowymi uczniami, miłymi i dobrymi kolegami, zachowywać się w szkole i poza nią nienagannie oraz uczyć się tak aby w przyszłości wyrosnąć na mądrego i uczciwego człowieka. Towarzyszyła temu podniosła  atmosfera, a na buziach dzieci rysowały się wielkie emocje. Bohaterowie tego wydarzenia dowiedli swoją postawą, iż doskonale rozumieją słowa:    „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły"

Podniosłym momentem był obrzęd pasowania na ucznia, którego dokonała pani Dyrektor. Dotykała ramienia każdego pierwszaka dużym kluczem, które oznaczało przyjęcie do grona wielkiej szkolnej rodziny.

Następnie popłynęły życzenia. Starsi uczniowie życzyli swoim młodszym kolegom wspaniałych ocen i wzorowego zachowania na pierwszym szkolnym świadectwie. Pani Przewodnicząca Rady Rodziców  życzyła pierwszakom, aby zawsze były dumą nie tylko dla swoich rodziców, ale dumą szkoły i dumą ojczyzny, a pobyt w szkole był dla nich najpiękniejszą przygodą. Pani Dyrektor  podkreśliła, że pielęgnowanie szlachetnych tradycji szkolnych stanowi istotny element w społeczności szkolnej, również na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Podkreśliła, że są jak mali rycerze, przed którymi wiele wyzwań. Zapewniła też, iż jest przekonana, że sobie z nimi świetnie poradzą.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy od wychowawcy, książki od Rady Rodziców, upominki od rodziców i uczniów klas starszych, a następnie zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcia. Po części oficjalnej dalsza część uroczystości przebiegała przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Na dalsze lata nauki w naszej szkole Pierwszakom życzę aby szkoła była dla Was nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale także „drugim domem”, w którym zawsze będziecie czuli się bezpiecznie, spotkacie się z życzliwością i zrozumieniem rówieśników i dorosłych oraz nawiążecie nowe przyjaźnie. Życzę Wam wielu sukcesów szkolnych, pogody i uśmiechu, jak najwyższych ocen oraz wytrwałości w pokonywaniu wszystkich trudności jakie staną na Waszej drodze. Rodzicom dziękuję za miłą współpracę i pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz życzę aby każda radość i każdy sukces waszego dziecka był Waszą radością i Waszym sukcesem.

Wychowawca klasy
Stanisława Ryba

Pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Utworzono dnia 29.10.2018, 09:34