Orszak Trzech Króli 2024

Utworzono dnia 28.12.2023

W naszej miejscowości 6 stycznia 2024 roku po raz kolejny przeszedł uroczysty Orszak prowadzony przez Trzech Króli. Wzięli w nim udział przedstawiciele władzy samorządowej, lokalnej, mieszkańcy Ołpin oraz okolicznych miejsowości, goście spoza naszej gminy, dorośli, młodzież oraz dzieci, a prawie każdy z koroną na głowie. Celem wędrówki była Szopka w kościele parafialnym. Mędrcy padli na kolana przed nowo narodzonym Dzieciątkiem, oddali Mu pokłon i złożyli przyniesione dary – złoto, kadzidło i mirrę. Następnie wszyscy uczestnicy pochodu modlili się w czasie Mszy Świętej celebrowanej przez proboszcza Parafii Ołpiny ks. Jerzego Janeczka. Po Eucharystii dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Przybyłych gości powitała Dyrektor Szkoły pani Anna Niemiec, która na wstępie złożyła też wszystkim obecnym  życzenia na nowy 2024 rok. Zwieńczeniem obchodów Święta Trzech Króli były jasełka noworoczne przygotowane przez uczniów klasy trzeciej naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pochodzie i świętowali razem z nami Uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli to wydarzenie religijne, kulturalne i apolityczne, które łączy lokalnych mieszkańców, nie wykluczając nikogo ze względu na jego wiarę, przekonania czy zwyczaje. Orszak daje też możliwość przybliżenia Ewangelii, jest  okazją na integrację rodzin i społeczności lokalnej, daje szansę, by wykorzystać potencjał ludzi, którzy chcą się podzielić swoimi talentami, którzy chcą zrobić coś dla innych.

Dziękujemy!

Orszak Trzech Króli 2024