Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”

Utworzono dnia 22.12.2019

„Z rzeczy tego świata zostaną tylko dwie,
Dwie tylko: poezja i dobroć...”

C. K. Norwid

Pięć uczennic z naszej szkoły 2 grudnia 2019 roku wzięło udział w etapie rejonowym XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Organizatorami Konkursu są od lat: Pałac Młodzieży w Tarnowie, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Kopalnia Soli w Bochni oraz Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”. Dziewczyny zaprezentowały wybrane przez siebie wiersze pochodzące z antologii poezji religijnej „Promyki dobroci i radości”. Rywalizacja o przepustkę do etapu finałowego przebiegała w trzech kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8. Poziom prezentacji wszystkich uczestników był bardzo wysoki. Nasze recytatorki nie zdobyły pierścienia i nie znalazły się na trzech stopniach podium, ale godnie reprezentowały naszą szkołę po raz pierwszy w tym konkursie. Już zadeklarowały chęć uczestnictwa w przyszłorocznej edycji. Jak powiedziała organizatorka tego przedsięwzięcia pani Renata Małek: „Wszyscy, którzy się tu dziś znaleźli, są już wygrani”. Konkurs był doskonałą okazją, aby wystąpić, pokonując tremę, na scenie bez mikrofonu i w obecności licznego audytorium. Naszym uczennicom gratulujemy zaangażowania i dobrych prezentacji oraz wspaniałego humoru. A w życiu nie zawsze się wygrywa, dlatego przegrywać też trzeba się nauczyć!

Barbara Wójcik

Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”

Utworzono dnia 22.12.2019, 14:01

Wszystkich: 190656