Obchody czwartej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

Utworzono dnia 02.05.2018

Dnia 27 kwietnia obchodziliśmy czwartą rocznicę kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II - niezwykłego Człowieka, Polaka i Papieża. Z tej okazji społeczności szkolnej oraz przybyłym na uroczystość rodzicom został  zaprezentowany program słowno- muzyczny, którego głównym celem było przypomnienie postaci Jana Pawła II, jego życia, służby Bogu i ludziom. Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły była to doskonała okazja do tego, aby mogli bliżej poznać tego wyjątkowego człowieka.

Program artystyczny wypełniła prezentacja multimedialna poświęcona historii życia i pontyfikatu Ojca Świętego, wzbogacona komentarzami narratorów. Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II uwielbiał śpiew i słowo mówione .Nie mogło więc zabraknąć utworów muzycznych wykonywanych przez uczniów klasy pierwszej i chór szkolny w  tym Jego ulubionej „Barki” oraz deklamowanych wierszy. Całość dopełniały tańce zaprezentowane przez dziewczynki z klasy IIa należące do klasowego kółka tanecznego. Po zakończonej akademii nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Papieskiego dla uczniów klas I-III.

Wyniki Szkolnego Konkursu Papieskiego:

klasa I

1. Tomasz Wszołek
  2. Anna Piekarz
  3. Wojciech Niemiec, Tymoteusz Bąk

klasa II

1. Martyna Archamowicz
  2. Nikola Faliszek
  3. Magdalena Siuda, Maciej Ryba.

Obchody czwartej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

Utworzono dnia 02.05.2018, 10:28