Nauka nie musi być nudna. Pracujemy metodą projektu.

Utworzono dnia 30.05.2022

„Ołpiny, Ołpiny piękna okolica. Każdy kto tu przyjeżdża od razu się zachwyca” to jedno z haseł reklamowych wymyślonych przez uczniów klasy trzeciej realizujących projekt edukacyjno- wychowawczy „OŁPINY- NASZA MAŁA OJCZYZNA”.

Praca poszczególnych grup projektowych trwała ponad miesiąc wg. instrukcji przygotowanej przez nauczyciela. Uczniowie mieli okazję do zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat swojej rodzinnej miejscowości korzystając z różnorodnych źródeł. Przygotowali bardzo ciekawie opracowane zagadnienia w formie haseł reklamowych, wierszy, rymowanek, map myśli, zagadek, krzyżówek, folderów, rysunków, zdjęć. Zaprojektowali i wykonali logo Ołpin oraz mapę najbliższej okolicy z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi.

Efekty pracy trzecioklasistów zostały udostępnione koleżankom i kolegom z innych klas w postaci przygotowanej wystawy oraz własnoręcznie wykonanych albumów.

Praca uczniów nad wspólnym projektem przyniosła im zarówno korzyści edukacyjne jak też wychowawcze. Wymagała od nich samodzielności, kreatywności, odpowiedzialności, obowiązkowości, zaangażowania, podejmowania decyzji grupowych, słuchania opinii wyrażanych przez pozostałych członków grupy, rozwiązywania konfliktów, samooceny pracy  własnej i innych, przygotowania publicznego występu na forum klasy i zaprezentowania efektów pracy zespołu.

Zastosowana innowacyjna metoda jaką jest projekt pozwoliła nauczycielowi na osiągnięcie zakładanego celu, którym była myśl, aby „ Zaciekawić, zainteresować , nie nudzić na lekcji siebie i uczniów”, bo nauka wcale nie musi być nudna.

Małgorzata Mężyk

wychowawczyni  klasy

koordynator projektu

Nauka nie musi być nudna.

Utworzono dnia 30.05.2022, 22:41

Wszystkich: 191067