Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Utworzono dnia 01.05.2023
W niedzielę, 23 kwietnia br., Narodowym Czytaniem Pisma Świętego zainaugurowany został XV Tydzień Biblijny. W naszej szkole czytanie Biblii odbyło się w piątek, 28 kwietnia 2023 r. Hasło tegorocznego Tygodnia Biblijnego: "Wierzę w Kościół Ojca, Syna i Ducha Świętego", jak i myśl przewodnia: "Czy chcecie gardzić Kościołem?" nawiązują do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego: "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Tydzień Biblijny obchodzony w Polsce przez Kościół katolicki ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte oraz ma ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii. W tym roku do lektury wybrano teksty Ewangelii wg św. Jana.
Na początku spotkania pani Dyrektor Anna Niemiec oraz szkolni koordynatorzy Biblijnego Konkursu Tematycznego "Z Dobrą Nowiną przez życie" - ks. Paweł Róg i pani Barbara Wójcik nagrodzili Laureata tego konkursu - Tomasza Wszołka z klasy 6. Następnie uczniowie oraz nauczyciele czytali wybrane fragmenty Ewangelii wg św. Jana. Na zakończenie każdy mógł sobie wylosować cytat z Pisma Świętego i przekonać się, co mówi do niego Bóg.
Zachęcamy do lektury Słowa Bożego i życia nim na co dzień!
Barbara Wójcik

Narodowe Czytanie Pisma Świętego