„Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli nie narodzi się w Tobie”

Utworzono dnia 24.12.2016

„Boże Narodzenie - to czas szczególny, wyjątkowy okres w roku, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza do zadumy, refleksji, przywołuje w pamięci wspomnienia z dzieciństwa. ​Każdy człowiek, nosi w sercu pragnienie, aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne ciepła, spokoju, życzliwości i dobroci. Kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów.  ​

​Jako ludzie wierzący jesteśmy przekonani, że Wigilijna Noc, w którą Bóg zbliża się do ludzi w postaci maleńkiej Dzieciny, potrafi wiele zmienić w naszej szarej codzienności. ​Ta noc to szczególny czas, w którym nie potrzeba nam magii Świąt, ale za to potrzebna jest nam wiara w autentyczne spotkanie z Nowonarodzonym.

Tradycyjnie jak co roku, w ostatnim dniu zajęć, przed przerwą świąteczną cała społeczność Zespołu Szkół w Ołpinach spotkała się na opłatku szkolnym.

Swoją obecnością zaszczycili nas także zaproszeni goście: Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd, Radni Rady Gminy, na czele z przewodniczącym Panem Mariuszem Słotą, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Księża.

Wszystkich serdecznie powitała i podziękowała za przybycie pani Dyrektor Anna Niemiec.

Ciszę betlejemskiej nocy i radość z narodzin Jezusa przeżyliśmy dzięki uczniom klasy Ib i IIIa gimnazjum, którzy pod kierunkiem nauczycieli przygotowali Misterium Bożonarodzeniowe, którego hasłem przewodnim były słowa:

„Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli nie narodzi się w Tobie”.

W przedstawieniu młodzi artyści starali się przybliżyć zebranym piękno wartości symboliki Bożonarodzeniowej  i  w dość nietypowy sposób przedstawili dzieje narodzin Jezusa Chrystusa jako ciągłą walkę dobra ze złem i szukanie dla siebie miejsca na Ziemi, tak jak przed wiekami to samo czynili Józef i Maryja.

W przedstawieniu starali się pokazać jak wielką rolę w życiu młodych odgrywa wiara, bo to dzięki niej można przetrwać trudne chwile.

Treści biblijne przeplatane były pieśniami Bożonarodzeniowymi i Maryjnymi oraz kolędami w wykonaniu chóru szkolnego. Dodatkowych przeżyć dostarczyły widzom efekty multimedialne wplecione w poszczególne części przedstawienia oraz taniec do pieśni „Przyjdź jak deszcz”, który w obrazowy sposób przedstawiał radość z Narodzenia Pana.

Świąteczne i Noworoczne życzenia wszystkim obecnym złożyli: Pani Dyrektor Anna Niemiec i Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Mariusz Słota.

Ostatnim akcentem uroczystości było dzielenie się opłatkiem oraz składanie sobie wzajemnie życzeń.

Cała społeczność Zespołu Szkół w Ołpinach życzy wszystkim zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk. Niech Gwiazda Betlejemska rozświetli życia mrok, a Boża Dziecina sprawi, że wspaniały będzie Nowy Rok.

Wigilia 2016

Utworzono dnia 24.12.2016, 10:27