Mamy nowego Mistrza Pięknego Czytania!

Utworzono dnia 06.06.2018

Kolejna edycja Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas IV-VII już za nami. Odbyła się ona 4 czerwca 2018 roku. Zorganizowano ją w ramach obchodów XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe reprezentacje, które wyłonione zostały w klasowych eliminacjach. Spotkanie miało na celu nie tylko kształcenie umiejętności pięknego czytania, ale przede wszystkim propagowanie czytania książek oraz rozwijanie i utrwalanie zainteresowań i nawyków czytelniczych.

Uczestnicy konkursu prezentowali przygotowany wcześniej fragment powieści R. J. Palacio „Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie”. Publikacja ta to inna strona opowieści o Auggiem Pullmanie, zwykłym chłopcu z niezwykłą twarzą. Przedstawiona historia pozwala spojrzeć na jego świat z nowych punktów widzenia: przyjaciela z dzieciństwa, szkolnego rozrabiaki oraz najpopularniejszej dziewczyny w klasie. Każdy z nich miał powody, by zachowywać się wobec Auggiego tak, a nie inaczej. „Trzy cudowne historie” pokazują, że i ich niełatwo oceniać.

Komisja Konkursowa w składzie: pani Dyrektor Anna Niemiec, pani Małgorzata Mikrut oraz pani Magdalena Rozmus wyłoniła zwycięzców.

Wyniki rywalizacji indywidualnej przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE i tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA – Jan Niziołek z kl. 7

II MIEJSCE i tytuł WICEMISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA – Julita Gogola z kl. 5

III MIEJSCE – Anna Gondek z kl. 5

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Sroka z kl. 6

Kamila Sołtys z kl. 5

Jakub Niziołek z kl. 4

Każdy uczeń otrzymał dyplom oraz książkę, którą sam sobie wybrał. Laureaci udekorowani zostali dodatkowo medalami.

Po części konkursowej przeprowadzony został test znajomości treści przeczytanego fragmentu powieści. Nagrodą za udzielenie poprawnej odpowiedzi był słodki upominek. Tradycyjnie w czasie imprezy wspólnie odczytano „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział, a zwycięzcom składam gratulacje oraz wyrazy uznania.

Barbra Wójcik

Koordynator kampanii

Cała Polska czyta dzieciom”

Konkurs Pięknego Czytania