Mamy nowego Mistrza Pięknego Czytania!

Utworzono dnia 05.07.2019

Kolejna edycja Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas IV-VIII odbyła się 12 czerwca 2019 r. O tytuł Mistrza Pięknego Czytania walczyło 14 uczniów. Czytających oceniała Komisja Konkursowa w składzie: pani Dyrektor Jolanta Górka, pani Anna Król-Kuś i pani Joanna Stanisławczyk. Podczas pierwszej części spotkania – konkursowej – uczestnicy rywalizacji prezentowali wybrane opowieści z książki Bruno Ferrero „Czterdzieści opowiadań na pustyni”. I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyła Julia Kołek z klasy IV, tytuł Wicemistrza wywalczył Jan Niziołek z klasy VIII, a III miejsce zajęła Natalia Słota z klasy IV. Dodatkowo wyróżnienia przyznano: Annie Gondek z klasy VI, Jolancie Orlof z klasy V oraz Natalii Pikusie z klasy VII. Laureaci otrzymali medale, dyplomy uznania oraz książki i zakładki magnetyczne. Pozostali uczniowie też zostali obdarowani zakładkami do książek. Druga część spotkania poświęcona została na wspólne odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima oraz prezentację wierszy napisanych przez młode poetki - uczennice klasy szóstej. Swoje teksty przedstawiły: Kinga Stanula, Anna Gondek i Julita Gogola. Dziewczynom gratulujemy talentu poetyckiego i czekamy na nowe wiersze. Wszystkich zachęcamy do lektury krótkich opowiadań dla ducha autorstwa Bruno Ferrero.

Barbara Wójcik

Krótkie opowiadania dla ducha:

• Czterdzieści opowiadań na pustyni
  • Ważna róża
  • Śpiew świerszcza polnego
  • Czy jest tam ktoś?
  • Kółka na wodzie
  • Zna to tylko wiatr
  • Czasami wystarczy promyk słońca
  • Tajemnica czerwonych rybek
  • Zycie jest wszystkim, co posiadamy
  •  Ale my mamy skrzydła
  •  Kwiaty po prostu kwitną
  •  Jest jeszcze ktoś, kto tańczy
  •  Skowronek i żółwie
  •  Gwiazdy są widoczne nocą
  •  Zawsze będzie nowy dzień
  •  Życie według jutrzenki
  •  Racja serca
  •  Uczta w niebie

Mamy nowego Mistrza Pięknego Czytania!

Utworzono dnia 05.07.2019, 22:24

Wszystkich: 191049