Lekcja w lesie o lesie

Utworzono dnia 07.06.2022

Na lekcję przyrody w terenie wybrali się 2 czerwca uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Celem wyprawy był las i leśniczówka w Joninach, gdzie czekali na nich pracownicy Nadleśnictwa Gromnik : pan leśniczy Jakub Rutana i pani Monika Augustyn , która jest absolwentką naszej szkoły. Zasłuchani w śpiew ptaków spacerowali leśnymi drogami, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów tworzących warstwy lasu. Podziwiali piękno leśnej przyrody. Przewodniczką tego edukacyjnego spaceru była pani Monika. Po powrocie do leśniczówki udali się na wywiad z leśnikami. Młodzi przyrodnicy przygotowali bardzo dużo pytań dotyczących lasu i jego mieszkańców oraz pracy leśnika.

Na zakończenie tej niecodziennej lekcji przyrody było wspólne ognisko, degustacja upieczonych kiełbasek oraz pamiątkowe zdjęcia.

Podczas pobytu w Joninach zrodził sie pomysł cyklicznych wyjazdów uczniów w to pełne uroku miejsce. Las jest piękny o każdej porze roku, a w poznawaniu przyrody największe efekty daje bezpośredni kontakt z naturą.

Anna Wójcik, Małgorzata Mężyk

Lekcja w lesie o lesie