Kredki dla Afryki

Utworzono dnia 22.10.2018

Jednym z  najważniejszych haseł, jakie przyświeca działalności Publicznej Szkoły w Ołpinach są słowa św. Jana Pawła II: ”Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,  lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

Realizując w praktyce tę piękną ideę, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zbierania przyborów szkolnych. Akcję „ Kredki dla Afryki” zainicjowali i jej koordynatorami byli rodzice. Za zgodą pani Dyrektor przez pierwsze dwa tygodnie października uczniowie przynosili do szkoły różnego rodzaju artykuły papiernicze. Nie musiały to być rzeczy nowe, lecz używane, ale w dobrym stanie. Udało się uzbierać ponad siedemdziesiąt kilogramów darów. Materiały te odesłane zostały do magazynu fundacji „ Asante” w Bydgoszczy, która zajmuje się między innymi doposażaniem afrykańskich szkół. Więcej informacji na temat działalności fundacji  „Asante” uzyskać można, sprawdzając stronę www.fundationasante.org.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli aktywny udział w akcji. Słowa podziękowania kierujemy również do pani Dyrektor oraz wszystkich wychowawców i nauczyciel, koordynujących przebieg zbiórki.

Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, jak warunki naszej egzystencji i nauki różnią się od tych jakie mają dzieci w najbiedniejszych regionach świata. Dzieląc się z najbiedniejszymi, uczymy nasze dzieci empatii i zrozumienia. Mamy nadzieję, iż akcja ta nie była tylko jednorazowym incydentem i jeszcze nie jeden raz udowodnimy, że potrafimy pomagać.

Kredki dla Afryki

Utworzono dnia 22.10.2018, 21:54