Julita Gogola laureatką III miejsca VI Dyktanda Niepodległościowego!

Utworzono dnia 11.11.2018

Eliminacje wojewódzkie VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” odbyły się 7 listopada br. w Krakowie przy ulicy Basztowej 8 w salach Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Po weryfikacji prac konkursowych przez Komisję Wojewódzką wśród 71 najlepszych w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej województwa małopolskiego znalazła się uczennica klasy szóstej naszej szkoły – Julita Gogola, która w etapie szkolnym uzyskała 97 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Etap wojewódzki Konkursu miał również formę tradycyjnego dyktanda. Po części konkursowej finaliści zaproszeni zostali do wysłuchania koncertu w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie.

Dnia 11 listopada Komisja Wojewódzka ogłosiła na stronie internetowej Organizatorów listy laureatów wraz z listą zawierającą wyniki punktowe uczestników etapu wojewódzkiego. Julita została laureatką VI Dyktanda Niepodległościowego, zdobywając III miejsce! Serdecznie Jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uroczysta gala podsumowująca Konkurs, w której weźmie udział Julita, odbędzie się 16 listopada 2018 r. w Krakowie.

Barbara Wójcik

Lista zawierająca wyniki punktowe uczestników etapu wojewódzkiego:

Dyktando, które napisała Julita:

Lista laureatów Konkursu:

Julita Gogola finalistką VI Dyktanda Niepodległościowego