Jubileusz 50. rocznicy śmierci ks. prał. Jana Ślęzaka

Utworzono dnia 06.06.2022
5 czerwca 2022r. obchodziliśmy jubileusz 50. rocznicy śmierci naszego patrona ks. prał. Jana Ślęzaka, piękną uroczystość przygotowywaną przez uczniów od kilku tygodni.
Po raz pierwszy mogliśmy wystąpić w Kościele Parafialnym w Ołpinach, prezentując gościom i wiernym zgromadzonym przed Mszą Świętą, w jaki sposób poprzez refleksję słowno - muzyczną corocznie obchodzimy Dzień Patrona szkoły.
Obchody zostały połączone z poświęceniem pamiątkowej tablicy wmurowanej w ścianie kościoła oraz z promocją książki pt. ,,Trud miłości" autorstwa ks. Józefa Augustyna SJ, ołpińskiego rodaka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyjęli zaproszenie szkoły na tę uroczystość, abyśmy mogli wspólnie pochylić się nad bogatym przekazem treści zapisanych w notatkach alumna Jana Ślęzaka, poźniejszego proboszcza parafii Ołpiny, a obecnego patrona dzieci i młodzieży uczących się w ołpińskiej szkole.
Jolanta Górka

Jubileusz 50. rocznicy śmierci ks. prał. Jana Ślęzaka