„Jezus z Maryją wciąż na Ciebie czeka…”

Utworzono dnia 27.12.2017

Spotkanie wigilijne w naszej szkole jest już tradycją. Przygotowując się do uroczystości uczniowie dekorowali sale lekcyjne, ubierali choinki, wykonywali ozdoby świąteczne, przynosili rekwizyty i stroje, a szkolni aktorzy z zaangażowaniem ćwiczyli przydzielone im role. Każdy starał się, aby wszystko wyglądało jak najpiękniej.

W piątek 21 grudnia odbyły się klasowe spotkania opłatkowe, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem, kolędowali. Następnie o godzinie 11 w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się, aby uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia.

Pani Dyrektor Anna Niemiec powitała przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Wójta Gminy Szerzyny, ks. Proboszcza Parafii Ołpiny, Sołtysa Wsi Ołpiny, Radnych Rady Gminy, Zarząd Rady Rodziców.

Tegoroczne spotkanie wigilijne przygotowali uczniowie klasy 4 i 5 szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali historię narodzenia Jezusa w formie jasełek. Przedstawienie nawiązywało do tradycyjnych obrazów biblijnych, ale nie zabrakło w nim współczesnych scen i ponadczasowych refleksji. Młodzi artyści przenieśli nas w niezwykły czas wędrówki Maryi i Józefa, napełnili radością Dobrej Nowiny przekazanej pastuszkom i mędrcom, wzbogacili w przeżycia towarzyszące wielu współcześnie żyjącym ludziom borykającym się z problemem braku czasu, niezrozumienia, niewdzięczności, pracoholizmu.

Uczniowie klasy II i III gimnazjum recytowali wzruszające wiersze, a chór szkolny i zespół instrumentalny stworzył niepowtarzalny klimat, wykonując nowe aranżacje polskich kolęd i pastorałek.

Rodzicom uczniów składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu oraz wykonanie niezbędnych kostiumów i rekwizytów.

Życząc wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2018, pamiętajmy, że Jezus z Maryją wciąż czeka na każdego i rozpromienia naszą codzienność obfitymi łaskami. Należy tylko pochylić się nad cudem Bożego Narodzenia.

Wigilia szkolna

Utworzono dnia 27.12.2017, 18:54