„Jaki znak Twój? Orzeł Biały…”

Utworzono dnia 28.04.2018

W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w całym kraju organizuje się szereg imprez, przedsięwzięć, uroczystości. W ramach jubileuszowych obchodów Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach zaprosiło uczniów szkół naszej gminy do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „HISTORIA ORŁA POLSKIEGO”. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

By sprostać zadaniom konkursowym, uczniowie stanęli przed nie lada wyzwaniem - swoją wiedzę o godle narodowym jako znaku państwa polskiego, od początku jego powstania aż do współczesności, przekazać w plastycznej formie. W naszej szkole 13 uczniów odpowiedziało na zaproszenie do udziału w konkursie i przygotowało prace, z czego 11 uczestników zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Jest to dla nas jako szkoły  duże wyróżnienie, cieszymy się z tych sukcesów. Gratulujemy!!!

Wyniki konkursu są następujące:

- w  kategorii I – uczniowie klas IV – VI

II miejsca - Krystian Rutana kl. VI, Julita Gogola kl. V

wyróżnienia – Zuzanna Sroka kl. VI, Natalia Pikusa kl. VI, Amelia Piekarz kl. V.

- w kategorii II – uczniowie klas VII i gimnazjum

I miejsce – Julita Bęben kl. II

II miejsce – Emilia Szwandrok  kl. II

III miejsce – Barbara Pikusa kl. VII

wyróżnienia -  Krystian Pytlakowski kl. II, Katarzyna Mikrut kl. VII, Sylwia Marczyk kl. VII.

M. Mikrut

„Jaki znak Twój? Orzeł Biały…”

Utworzono dnia 05.05.2018, 09:44