Inna lekcja historii

Utworzono dnia 11.01.2018

„Historia to świadek dziejów, źródło prawdy,

życia, pamięci, mistrzyni życia,

piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości”

Tytus Liwiusz

Pan Arkadiusz Bąk absolwent naszej szkoły, który pracuje w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”  19 grudnia 2017 roku odwiedził uczniów klas młodszych.  Przeprowadził dla nich ciekawą lekcję historii. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, zaprezentował eksponaty przywiezione z muzeum, które mogły przymierzyć i oglądać. Było to dla nich  ciekawe i fascynujące.

Uczniowie  wirtualnie podróżowali  po Muzeum Armii Krajowej, rozwiązywali krzyżówkę, labirynt, opisywali  elementy munduru żołnierza.  Na zakończenie  otrzymali opaski żołnierza Armii Krajowej oraz odblaski.

Była to fascynująca lekcja historii, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Dziękujemy Panu Arkadiuszowi  za  zainteresowanie uczniów historią naszego kraju.

Marta Kordek, Anna Wójcik

Inna lekcja historii