Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Utworzono dnia 01.04.2019

Wzorem minionych lat, w Urzędzie Gminy Szerzyny zorganizowane zostały Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zawody odbyły się 27.03.2019r. we współpracy z Zarządem Gminnego Związku OSP RP w Szerzynach oraz miejscowymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z Gminy Szerzyny. Każda szkoła mogła wystawić po czterech reprezentantów w każdej kategorii wiekowej: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczestnicy musieli uporać się z testem, natomiast w drugiej części (finałowej), najlepsi uczestnicy odpowiadali na pytania ustnie.

Świetnie zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły:

Łukasz Niziołek kl. VI – I miejsce /w kategorii SP I-VI/

Arkadiusz Wójcik  kl. VI – II miejsce /w kategorii SP I-VI/

Aleksandra Pikusa kl. III B Gim. - III miejsce /w kategorii VII-VIII oraz gimnazjum/

Łukasz Niziołek i Arkadiusz Wójcik będą reprezentować Gminę Szerzyny w kolejnym etapie turnieju /powiatowym/, który odbędzie się już 4 kwietnia w Tarnowie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu.

Adam Rączka

Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej