Gminny Konkurs Ortograficzny

Utworzono dnia 23.06.2023

20 czerwca br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózki w Czermnej zorganizowany został Gminny Konkurs Ortograficzny o Tytuł „Mistrza Ortografii” i Pióro Wójta Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda. Do czwartej już edycji konkursu zaproszono po 2 uczniów ze szkół z terenu naszej gminy.

Z tekstem o „arcyzmaganiach żądnego wrażeń kandydata na mistrza ortografii” z naszej szkoły zmagały się  Karolina Strugała – uczennica klasy VIII i Magdalena Jerż – uczennica klasy VII. Dyktando zawierało mnóstwo wyrazów z trudnościami ortograficznymi, wiele pułapek interpunkcyjnych i było nie lada wyzwaniem dla uczestników konkursu. Tym bardziej cieszymy się z wyróżnienia Madzi Jerż, która znalazła się w gronie nagrodzonych uczniów.

Dziękujemy dziewczętom za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Mikrut

Gminny Konkurs Ortograficzny

Utworzono dnia 23.06.2023, 00:40

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 191766