Gala wręczenia nagród w Konkursie VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Utworzono dnia 18.11.2018

Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Konkursu VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” odbyła się 16 listopada 2018 r. w siedzibie Fundacji „Zawsze Warto” w Krakowie. Uczestniczyli w niej laureaci wraz z opiekunami oraz Organizatorzy Dyktanda i zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Kolejnym punktem programu były wystąpienia Prezesa Zarządu Fundacji „Zawsze Warto” pana Marka Wasiaka oraz Przewodniczącej Stowarzyszenia Polonistów pani Beaty Ciesielka-Piątek, którzy podziękowali laureatom za pielęgnowanie pięknego języka polskiego oraz bardzo wysoki poziom umiejętności, a ich opiekunom za udział w przedsięwzięciu, zaangażowanie, pracę w szkolnych komisjach konkursowych oraz przygotowanie merytoryczne i wsparcie uczniów. Następnie przedstawiono prezentację na temat przebiegu Konkursu. Występ uczennicy z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie, która zagrała jedną z kompozycji fortepianowych Chopina, umilił zebranym czas oczekiwania na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

Gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów odebrała Julita Gogola, która zdobyła III miejsce. Julicie towarzyszyli Rodzice, którym serdecznie dziękuję za obecność, opiekę nad Julitą w czasie etapu wojewódzkiego i gali podsumowującej oraz serdecznie gratuluję sukcesu Córki.

Barbara Wójcik

szkolny koordynator Konkursu