Finał XVII edycji Szlachetnej Paczki

Utworzono dnia 10.12.2017

W sobotę oficjalnie zaczął się finał XVII edycji Szlachetnej Paczki. Pomoc otrzymają wszystkie rodziny, które zostały przyjęte do projektu. Weekend cudów trwa od 9 do 10 grudnia. Akcja odbywa się w całej Polsce. Jak co roku, już od siedemnastu lat każdy z nas może brać udział w projekcie stworzonym przez Stowarzyszenie Wiosna, którego założycielem jest ksiądz Jacek Stryczek. Szlachetna Paczka działa od 2001 r. i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

W tym roku ok. 11 tys. wolontariuszy odwiedziło 35 tys. rodzin. Blisko 20 tys. z nich zostało włączonych do projektu. To ludzie, którzy żyją w niezawinionej biedzie i bohatersko walczą o to, by się z niej wyzwolić. Paczka pomaga im w tym, by zaczęli sobie samodzielnie radzić. To dla tych rodzin darczyńcy całej Polski przygotowali paczki z dedykowaną pomocą. Wśród nich znaleźli się m.in. uczniowie, nauczyciele i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ołpinach do których przyłączyli się także przedsiębiorcy i klienci sklepów. Wspólnie przygotowaliśmy paczkę, w której udało się spełnić wszystkie punkty z listy potrzeb osieroconej, wielodzietnej rodziny z okolic Jasła.
Dzięki wspaniałomyślności i hojności wielu osób rodzina otrzymała nowy piec i paletę brykietu do ogrzewania domu, a ponadto nowe kurtki, buty, kołdrę, poduszki, pościele, koce, ręczniki, żywność, środki czystości, artykuły szkolne i zabawki.

Hasło "Lubię ludzi" to myśl przewodnia Szlachetnej Paczki. Nie są to czcze słowa, bo jest to piękna akcja, w której pomaga się bezinteresownie, wspólnie i ponad podziałami.

My również, tak jak miliony Polaków mając wspólny cel pokazaliśmy, że w jedności siła. Zrobiliśmy wspaniałą paczkę, za co w imieniu własnym i obdarowanej rodziny gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, bo daliście nie tylko swoje pieniądze, ale też swój wysiłek, chęci i dobre serce, które sprawiły, że tegoroczne święta będą piękniejsze.

Koordynatorzy:
Stanisława Ryba, Bernadetta Pikusa, Barbara Wójcik