Eksperymenty pierwszoklasistów

Utworzono dnia 22.06.2023

W mijającym roku szkolnym uczniowie klasy pierwszej brali aktywny udział w zajęciach Klubu Młodych Naukowców. Podczas cotygodniowych spotkań mieli okazję do samodzielnego eksperymentowania, obserwacji, wyciągania wniosków. Przeprowadzali doświadczenia z dziedziny chemii, fizyki wykorzystując ogólno dostępne produkty takie jak: ocet, olej, woda, mąka, soda oczyszczona, sól, cukier, barwniki spożywcze itp.

Wulkan, Tornado w butelce, Tańczące rodzynki, Lampa lawa, Samorosnące balony, Gumowe jajko, Telefon sznurkowy, Tęczowe cukierki, Co pływa, co tonie? to tylko niektóre nazwy wykonanych doświadczeń.

Spotkania klubowe były okazją do wspólnej zabawy i nauki. Wpłynęły pozytywnie na integrację klasy i mam nadzieję, że obudziły w dzieciach pasję odkrywania, szukania rozwiązań, badania tego, co dla nich nowe i nieznane.

Małgorzata Mężyk

opiekun K M N