Dzień Bibliotek Szkolnych

Utworzono dnia 20.05.2022

8 maja 2022 roku obchodzony  był Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie klasy II zawitali do biblioteki szkolnej. W jej gościnnych progach obejrzeli i wysłuchali treści opowiadania ,,Królewna Lenka łapie skrzaty" zaprezentowaną w Teatrzyku Kamishibai.

Była to opowieść o Lence, która pomaga koledze rozwiązać zagadkę znikania skarpetek i innych przedmiotów. Wszystko wskazywało na to, że w pokoju chłopca zamieszkały małe złośliwe skrzaty! Ale czy to na pewno wina uciążliwych lokatorów?

A może poszukiwania utrudniał panujący w pomieszczeniu bałagan?

Tego dzieci dowiedziały się po wysłuchaniu opowiadania.

Następnie uczniowie przystąpili do działania praktycznego.

Z przygotowanych na stoliku ilustracji bajkowych wybierali dowolny obrazek, który musieli pięknie pokolorować i dobrać odpowiedni podpis przyporządkowujący, do jakiej bajki pasuje wykonana ilustracja.

A potem zadziałały książkowe czary!

W bibliotece szkolnej stanęło zaczarowane drzewo, na którym wyrosły bajkowe lizaczki i każdy kto skończył pracę, podchodził do niego, zawieszał swój obrazek i otrzymywał zaczarowanego lizaczka.

W ten sposób dzieci wspólnie stworzyły bajkowe drzewko.

Marta Kordek

Dzień Bibliotek Szkolnych