Drugie śniadanie - ważna sprawa

Utworzono dnia 10.11.2016

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia o czym doskonale wiedzą rodzice i uczniowie klasy Ia szkoły podstawowej - uczestnicy programu Śniadanie Daje Moc. W tym roku szkolnym 8 listopada w szkołach podstawowych w całej Polsce uczniowie klas 0-3 wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotowywali, a następnie razem spożywali zdrowe i smaczne śniadanie.

Biorąc udział w tym ogólnopolskim święcie śniadania udowodniliśmy, że drugie śniadanie wcale nie musi być nudne. Potwierdzeniem tego były kolorowe kanapki przygotowane przez rodziców oraz bardzo smaczna i przede wszystkim zdrowa sałatka owocowa przyrządzona przez dzieci. Sam posiłek to jednak nie wszystko. Uczniowie samodzielnie nakryli do stołu, pamiętali również o zasadach savoir-vivre`u podczas wspólnego śniadania. Produkty nabiałowe na kanapki dostarczyła firma Rolmlek zaopatrująca naszą szkołę w mleko w ramach programu „Mleko w Szkole”.

Małgorzata Mężyk

Wychowawczyni klasy Ia