Utworzono dnia 20.04.2018

Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte”

X Tydzień Biblijny rozpoczął się 15 kwietnia i trwać będzie do 22 kwietnia 2018 r. , a jego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I jak napisał św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże”.

Tydzień Biblijny zainaugurowano w niedzielę 15 kwietnia, kiedy miał miejsce Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod honorowym patronatem Przewodniczącego Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz Prezesa Rady Ministrów RP Mateusza Morawieckiego pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte”. Przedmiotem lektury był „List św. Pawła Apostoła do Rzymian”. Celem tej akcji oraz Tygodnia Biblijnego jest zachęcenie do codziennego czytania i rozważania Księgi Życia, nie tylko osobistego, ale i wspólnotowego, bo jak powiedział św. Hieronim: Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

Nasza szkoła przyłączyła się do tego pięknego przedsięwzięcia i we wtorek 17 kwietnia odbyło się spotkanie poświęcone czytaniu wybranych fragmentów „Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian”. Lektorami byli chłopcy z klasy siódmej: Łukasz Figura, Szymon Gogola, Krzysztof Marczyk, Jan Niziołek oraz Wiktor Niziołek, a słowa Bożego wysłuchali uczniowie starszych klas szkoły podstawowej. Przemówienie końcowe wygłosił ks. Proboszcz Jerzy Janeczek, który zachęcił do lektury Pisma Świętego, a zwłaszcza Psalmów, w ramach wieczornej modlitwy. Kto jeszcze tego nie uczynił, ma okazję, bo wciąż trwa Tydzień Biblijny.

Koordynator akcji: Barbara Wójcik

Utworzono dnia 20.04.2018, 21:51